WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Informacje o firmie WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Aktualności WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Dokumenty WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Multimedia WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Kontakt WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Strona Główna
WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au Pair
Program H2B 2008 - Praca i życie w USA

Jeżeli chcesz spędzić kilka niepowtarzalnych miesięcy pracując legalnie w USA ten program skierowany jest właśnie do Ciebie!!! Każdego roku rząd Stanów Zjednoczonych umożliwia amerykańskim firmom zatrudnienie ludzi z całego świata w różnych branżach. Jest to niepowtarzalna szansa dla wszystkich tych, którzy chcą poznać stosunki panujące w amerykańskich firmach i jednocześnie zarobić trochę pieniędzy.

Życie i praca w USA Praca
Zakwaterowanie
Zarobki
Pogoda
Hotel Wawone
Curry Willage
Tuolumne Meadows Lodge
White Wolf Lodge


Praca H2B w Yosemite

Housekeeping: sprzątanie pokoi i terenu hotelu, ścielenie łóżek, ściąganie, sortowanie, noszenie, składanie pościeli, sprzątanie łazienek, czyszczenie, mycie podłóg, ścieranie kurzu, odkurzanie.

Pracownik kuchni: mycie, obieranie, krojenie warzyw i owoców, przygotowywanie sali dla gości, mycie, sortowanie naczyń/zastawy stołowej, mycie sprzętów kuchennych, naczyń, garnków, lady oraz zamiatanie.

Związki zawodowe

Wszystkie pozycje podchodzą pod związki zawodowe. Trzeba przynależeć do związku zawodowego, ażeby móc pracować. $50 wpłaca się na początek (wpłata po $5 przez 10 tygodni). Opłaty związków to 1.65% z dochodu tygodniowego brutto (płatne do końca pracy).

Informacje dotyczące związków zawodowych mogą sie zmieniać, prowadzimy obecnie negocjacje z nowym związkiem – Unite Here. Jeżeli pojawią się jakieś zmiany, na pewno o tym powiadomimy.

Zakwaterowanie – namiot obozowy

Wynajęcie - $25 to zwracalny depozyt – koszt tygodniowy to $17-22. Proszę wziąć ze sobą pościel i bieliznę pościelową. Zapewniamy łóżko i szafkę. Uwaga można kupić u nas pościel za ok. $20, ale zalecamy wziąć własną.

2-3 osóby w namiocie – wnętrze z płótna z drewnianą podłogą. Osoby w namiotach dobierane są za kolejnością miejsc. Po przyjeździe może się okazać, że nie będzie możliwości zakwaterowania z osobą, z którą chce się mieszkać – można zostać przypisanym z nieznanymi osobami. Wszystkie namioty są ogrzewane.

W miejscu zakwaterowania są łazienki, kuchnie i pralnie. Pralki i suszarki są udostępniane za darmo. Pracownicy powinni mieć własne mydło.

Wyżywienie

Pracownicy mogą sobie sami gotować we wspólnej kuchni. Muszą sobie zapewnić własne naczynia i żywność. Dostają 10% zniżkę na artykuły spożywcze w naszych sklepach.

Wszyscy pracownicy dostają 50% zniżki na jedzenie w naszych kawiarniach i barach typu fast food.

Można wykupić 3 posiłki na dzień płatne 45$ tygodniowo – odbierane z czeków.

Przypisanie do pracy

Pracownicy będą przypisani zgodnie z petycją, której podlegają. Nie będą przypisani do żadnej innej pozycji. Zostając przypisanym do jednej pozycji trzeba na danym stanowisku pracować co najmniej 180 dni. Pozycje zostaną przypisane na przyjazd według potrzeb operacyjnych. Dlatego konieczne jest wyrażenie chęci do wykonywania obowiązków, które są pisane w petycji w którejkolwiek z naszych lokalizacji.

Lokalizacje

Najbardziej popularnym miejscem pracy jest Yosemite Valley. Są także inne lokalizacje takie jak: Wawona, Tuolumne Meadows i White Wolf. Jeśli ktoś zostanie przypisany do jednej z bardziej odległych lokalizacji zapewnimy transport z Yosemite Valley.

Yosemite jest małe i znajduje się na odludziu, nie ma tam dużych sklepów, teatrów czy klubów. Najbliższe miasto jest oddalone o godzinę drogi, a większe miasta ponad 2 godziny.

Jesteśmy jedynym pracodawcą w tym rejonie. Wiem, że niektórzy uczestnicy programu H2B podejmują drugą pracę, mimo że wiza im na to nie pozwala. U nas w Yosemite druga praca nie jest możliwa, ponieważ nie ma tu innych pracodawców.

Rozrywki pracowników

Oferujemy wiele możliwości spędzenia wolnego czasu naszym współpracownikom. Proponujemy muzykę i DJ'a. Organizujemy wycieczki na zakupy do miasta, wyjazdy na narty i inne atrakcje. Posiadamy klub fitness dla pracowników. Dostają oni 50% zniżki na rozrywki przeznaczone dla gości (spływ tratwą, jazda konna, narty itd).

Test na obecność narkotyków

Po przyjeździe kandydat jest wysyłany do kliniki w celu wykonania testu na obecność narkotyków. Jeśli wynik testu okaże się pozytywny, kandydat zostanie odesłany do domu na swój koszt.

Sprawdzenie kandydata

Prosimy agencje, aby sprawdzały każdą osobę, która jest do nas wysyłana. Cokolwiek w przeszłości związanego z przemocą, kradzieżą i narkotykami nie będzie akceptowane. Prosimy o przesłanie kopii na temat sprawdzenia kandydatów.

Wygląd

Schludny wygląd i uczesanie są wymagane. Każda pozycja ma przeznaczone dla niej uniformy. Pracownicy powinni posiadać swoje brązowe lub czarne wypolerowane buty.

Na przyjazd do działu Zasobów Ludzkich odpowiedni ubiór wymagany. Osoby ubrane nieodpowiednio nie przejdą dalej. Ubranie (uniformy i ubranie biznesowe) jest czyste, wyprasowane, dobrze leży. Buty są czyste, wypolerowane i w dobrym stanie. Biżuteria (jeśli noszona) jest konserwatywna w stylu i bez przesady. Nie więcej niż dwa kolczyki na każdym z uszu. Nie tolerujemy przekłuwania innych części ciała (oprócz kolczyków w uszach). Włosy powinny być ładnie uczesane w konserwatywnym stylu. Kolor włosów/pasemka w kolorach naturalnych. Broda i wąsy są schludne i niedługie. Bokobrody muszą ładnie wyglądać, nie mogą być zbyt bujne i wystające poza ucho. Pracownik ma być ogolony, jeśli nie nosi brody. Pracujemy umyci i wykąpani, używamy antyperspirantów/dezodorantów. Nasze paznokcie są zadbane. Nie przesadzamy w używaniu perfum, czy wody kolońskiej.

Godziny/płace

Wszystkie pozycje zaczynają się ze stawką $8/h. Pierwszy czek dostaje się w piątek w drugim tygodniu zatrudnienia i w każdy następny piątek. Praca jest zależna od pogody i wizyt gości w parku, dlatego nie gwarantujemy godzin, ale zazwyczaj pracuje się 32-40 godz. tygodniowo. Czasami możliwe nadgodziny, ale niegwarantowane. Nadgodziny są rozpisane zgodnie z Union Seniority, co znaczy że priorytetowo są one udostępniane pracownikom, którzy pracują dłużej. Jeżeli pracownik nie osiąga 40 godz. pracy tygodniowo, może sprawdzić, czy są możliwe dodatkowe godziny, ale nie jest to gwarantowane.

Działamy całą dobę, są też pozycje ze zmianą nocną. Jeżeli pracownik jest przypisany do zmiany, w której większość godzin zaczyna się w środku nocy do 6 rano, dostaje on dodatkowo $0.75 na godz za godziny przepracowane od północy do 6 rano. Jeśli zmiana zaczynie się o 5 rano to pracownikowi nie przysługuje bonus.

Pogoda
Miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Przeciętna
temperatura od 51 lat*
36 37 37 43 51 57 64 64 60 51 42 37
Przeciętna najwyższa
temperatura od 51 lat*
46 48 50 56 64 73 82 81 75 66 54 48
Przeciętna najniższa
temperatura od 51 lat*
25 26 27 31 37 44 49 48 44 37 30 26

*) Temperatura w st. Fahrenheit'a

Zima: grudzień-marzec – śnieg i deszcz są powszechnym zjawiskiem – jest zimno
Wiosna: kwiecień-czerwiec – śnieg i deszcz są powszechnym zjawiskiem – jest zimno
Lato: czerwiec-sierpień-słonecznie z popołudniowymi burzami – jest ciepło
Jesień: wrzesień-listopad-słonecznie-niższe temperatury

Przeliczone temperatury ze stopni Fahrenheit-a na Celsjusza:
FahrenheitCelsjusz
25-3,89
351,67
457,22
5512,78
6518,33
7523,89
8529,44
9535,00


Hotel Wawona

Hotel Wawona ma wspaniały urok dawnych dni oraz fascynującą przyrodę. W hotelu pracują przyjaźni pracownicy, sprawiający że pobyt dla gości jest niezwykle relaksujący. Pobyt w naszym hotelu przez cały rok jest niesamowitym przeżyciem, lecz szczególną atrakcją będzie pobyt w okresie zimy.

Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona

Tworzenie hotelu ma swoją historie. Początkową budowlę wzniesiono w 1876 roku jako przystanek dla podróżnych oraz dostawców towarów. Ta część znana jako „Long White” była jedyną częścią, która przetrwała pożar na tej trasie i była zaczątkiem grupy hoteli Wawona. Pierwszy hotel wybudowano w 1879 roku; jak odwiedzisz hotel Wawona, zobaczysz niesamowitą architekturę tamtych czasów.

Podczas pobytu w hotelu możesz cieszyć się pokojami urządzonymi w europejskim stylu, umeblowaniem w stylu wiktoriańskim, brakiem telefonów i telewizji – aby integrować się z duchem Parku. Hotel znajduje się w 6 budynkach. Pobyt w hotelu jest świetną formą odpoczynku podczas zwiedzania Parku. Pokoje z werandami pozwolą Ci napawać się widokiem okolic Wawony. Można również odwiedzić okoliczne atrakcje jak Mariposa Grove.

Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona
Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona
Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona

Ahwahnee Hotel znajduje się w Yosemite Valley Curry Village. Ze swoją granitową fasadą, pięknymi sufitami, masywnymi kominkami z kamienia, bogato zdobionymi pokojami sztuką rdzennych amerykanów i dokładnie urządzonymi pokojami jest doskonałym przykładem luksusowego zakwaterowania w okolicy Yosemite. Hotel zbudowany w 1927 roku, jest pomnikiem historycznym Parku i jedym z najbardziej charakterystycznych resortów w Północnej Ameryce. Znajdziesz hotel Akwahnee w Dolinie Yosemite – świetne miejsce wypadowe do Wodospadów Yosemite, lodowców i Half Dome.

Życie i praca w USA - Program H2b - Ahwahnee Hotel Życie i praca w USA - Program H2b - Ahwahnee Hotel Życie i praca w USA - Program H2b - Ahwahnee Hotel

Zakwaterowanie w Ahwahnee to 123 pokoje w czym 99 pokoi posiada 1 łoże typu „king” lub 2 podwójne łóżka oraz 24 domki.

Życie i praca w USA - Program H2b - Pokoje hotelowe

Pokoje Hotelowe

Pokoje hotelowe w głównym budynki są bogato wykończone pięknymi tkaninami, drewnem oraz motywami rdzenno-amerykańskimi.

Życie i praca w USA - Program H2b - Salony w hotelu

Salony

4 salony są luksusowo umeblowane i zapewniają niesłychane widoki na okolice. Salony łączą się z pokojami tworząc apartamenty.

Życie i praca w USA - Program H2b - Apartament
El Dorado Diggins

Mniejsze apartamenty

Apartament El Dorado Diggins był podczas II Wojny Światowej jadalnią, koktail-barem a nawet kaplicą dla żołnierzy rekonwalescentów. W apartamencie mieści się swobodnie 4 osoby. Posiada słoneczny salon, duże okna widokowe i jedyne Jacuzzi in Yosemite.

Życie i praca w USA - Program H2b - Apartament Mary Curry Tressider

Apartament Mary Curry Tressider, kiedyś prywatny pokój, przerobiony na pokój gościnny w 1970 roku. Łóżko z baldachimem, przepiękna kolorystyka nadają romantyczny charakter. W 1983 roku królowa Elżbieta II zatrzymała się w tym apartamencie.

Życie i praca w USA - Program H2b - Domki Wawona

Domki

Zlokalizowanie w okolicach hotelu domki w stylu wiejskim mają charakter chat górskich ze swoimi akcentami kultury rdzennych amerykanów oraz meblami z naturalnego drewna. Każdy pokój ma prywatne łazienki, TV, telefon, małą lodówkę. Mimo iż nie ma klimatyzacji, okoliczne drzewa dają cień podczas ciepłych dni letnich.

Życie i praca w USA - Program H2b - Hotel Wawona z basenem

Ponadto w hotelu znajdują się: odkryty basen, 5* restauracja.

Curry Village

Życie i praca w USA - Program H2b - Curry Village Czasem nazywana Camp Curry, Curry Village jest największym centrum zakwaterowania w Yosemite Valley. Oferuje zakwaterowanie w motelach, domkach drewnianych z łazienkami oraz namioty bez kanalizacji. W Curry Village nie ma TV ani klimatyzacji, mimo tego miejsca sprzedają się nawet z wyprzedzeniem rocznym. Zlokalizowana w południowej części parku jest świetnym punktem wypadowym.

Życie i praca w USA - Program H2b - Domki w Curry Village Domki w Curry Village:
pokoje motelowe zlokalizowane w Stoneman House, pokoje mają 1,2 lub 3 podwójne łóżka, łazienki oraz ogrzewanie.

Domki z łazienkami:
domki są wykonane z drewna, wyposażone w łóżka - jedno podwójne i jedno pojedyncze lub dwa podwójne, toaletkę, elektryczne ogrzewanie ścian, elektryczność. Werandy dają możliwość odpoczynku na zewnątrz.

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Domki bez łazienek
Te domki z drewna mają ogrzewanie na gaz, toaletkę oraz 2 podwójne łóżka. Nie mają kanalizacji a łazienki są blisko domków.

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Domki namiotowe
Te domki mają drewnianą konstrukcję oraz podłogę i mogą pomieścić do 5 osób. Są wyposażone w łóżka i lampy, lecz nie posiadają kanalizacji. W niedalekiej odległości znajdują się łazienki.

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - Domki namiotowe

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - Domki namiotowe

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - Domki namiotowe

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - Domki namiotowe

The Pavillion

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - The Pavillion

Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village - The Pavillion

Curry Village szczegóły:

 • 628 pokoi hotelowych
 • 18 pokoi motelowych
 • 100 domków z prywatnymi łazienkami
 • 3 domki z łazienkami
 • 80 domków bez łazienek
 • 427 domków namiotowych
 • sklep z pamiątkami
 • odkryty basen
 • amfiteatr
 • Tour/Activities Desk
 • wynajem rowerów i tratw
 • szkoła zwiedzania gór Yosemite
 • lodowisko
 • darmowy Shuttle Bus
 • Curry Village Pavilion
 • The Taqueria
 • Pizzeria
 • lodziarnia
 • kawiarnia
Życie i praca w USA - Program H2b - Centrum zakwaterowania Curry Village

Wodospady Yosemite są najpiękniejszą i najpopularniejszą atrakcją Parku. Zakwaterowanie tutaj to najbliżej położone do wodospadów zabudowania. W hotelu wykorzystane jest głównie drewno i szkło, które dobrze harmonizuje się z otoczeniem.

Życie i praca w USA - Program H2b - Yosemite Lodge Życie i praca w USA - Program H2b - Yosemite Lodge

Yosemite Lodge oferuje 245 wygodnie urządzonych pokoi hotelowych.

Życie i praca w USA - Program H2b - Yosemite Lodge

Wyposażenie pokoi

pokoje apartamentowe – są większe od pokoi standardowych, pokoje mają patio lub balkon oraz prywatną łazienkę. Dodatkowo znajdziesz tutaj garderobę, toaletkę oraz telewizję w wyborem programów.
pokoje standardowe – Są podobne do tradycyjnych pokoi motelowych są wyposażone w łóżka, biurko i krzesła, prywatną łazienkę telefon i wybór programów w telewizji.

Życie i praca w USA - Program H2b - Yosemite Lodge

Zakwaterowanie Yosemite Lodge przy wodospadach to:

 • 226 pokoi
 • centrum restauracyjne
 • Restauracja The Mountain Room
 • hall, salon The Mountain Room
 • Sale do spotkań, konferencji i bankietów
 • The Nature Shop
 • sklepik z pamiątkami The Yosemite Lodge
 • wypożyczalnia rowerów
 • poczta
 • basen
 • amfiteatr
 • darmowe linie autobusowe/busowe
 • kafejka internetowa
 • dostęp do bezprzewodowego internetu

Tuolumne Meadows Lodge

Tuolumne Meadows to miejsca kampingowe w okolicy High Sierra Są świetną okazją dla osób szukających prostoty i wiejskiego klimatu. Zlokalizowane na łąkach w Sierra Nevada na wysokości ok. 2,670 metrów. Znajdują się około 60 mil od Doliny Yosemite. Wielu turystów zaczyna podróż do High Sierra w Tuolumne Meadow Lodge – idealnej bazie kampingowej dla turystów zmierzających do High Sierra. Otwarte od 1 czerwca do połowy września i znajduje się w Tioga Pass Road blisko wschodniego wejścia do parku. Tuolumne Meadows Lodge posiada 69 domków namiotowych na 4 osoby.

Tuolumne Meadows Lodge oferuje śniadania i kolacje w centralnym namiocie obok rzeki Tuolumne.

Życie i praca w USA - Program H2b - Miejsce kempingowe Tuolumne Meadows Lodge

White Wolf Lodge

Życie i praca w USA - Program H2b - Miejsce noclegowe White Wolf Lodge

High Country Solitude - to miejsce gdzie możesz spokojnie odpocząć napawająć się widokiem dzikiej roślinności oraz wierzchołków szczytów. Otwarte dla turystów od czerwca do połowy września. White Wolf Lodge to mały kompleks dla turystów, składający się z 24 domków namiotowych oraz 4 drewnianych domków z prywatnymi łazienkami, posiadające ogrzewanie na gaz, toaletkę i 2 podwójne łóżka.


Długość trwania programu to 6 miesiecy lub 7-12 miesięcy. Dodatkową prezentację programu, w języku angielskim można znaleźć pod tym odnośnikiem (rozmiar pliku w formacie pdf 18,6MB).


WhyNotUSA - Work and Travel - Bilety lotnicze WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Holiday Camp WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Program H2B WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Rok szkolny w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au pair WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Studia w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praca w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki studenckie w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Linki USA


Powrót