WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Informacje o firmie WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Aktualności WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Dokumenty WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Multimedia WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Kontakt WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Strona Główna
WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au Pair
Program Holiday Camp

Program Holiday Camp - Taxi na Manhattanie Cel programu Holiday Camp
Podróż oraz wjazd na teren Stanów Zjednoczonych
Zakwaterowanie
Koszty wyjazdu
Opieka zdrowotna w nagłych wypadkach oraz ubezpieczenie
Inne pomocne informacje dla wyjeżdżających do USA
Życie i zwyczaje w Stanach Zjednoczonych
Społeczności lokalne


Cel programu Holiday Camp

Celem programu jest umożliwienie każdemu uczestnikowi zdobycia doświadczenia oraz niezapomnianych wrażeń podczas pobytu na terenie USA. Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za tym, aby wziąć udział w tym programie jest niepowtarzalna możliwość podniesienia kwalifikacji językowych. Z praktycznego punktu widzenia przebywanie 24 godziny przez 4 miesiące w towarzystwie osób posługujących się językiem angielskim odpowiada dwuletniej nauce języka w przeciętnym polskim liceum.


Podróż oraz wjazd do Stanów Zjednoczonych

Wszyscy uczestnicy będą mieli zorganizowaną podróż. Wylot najprawdopodobniej będzie z Krakowa lub Katowic (z możliwością wyboru), z przesiadką we Frankfurcie a następnie lądowanie na lotnisku DFW Dallas w stanie Texas lub JFK w Stanie Nowy Jork. Na lotnisku będzie na każdego uczestnika czekał przedstawiciel fundacji – naszego amerykańskiego partnera. Każdy student zostanie odebrany z lotniska i zawieziony do miejsca przeznaczenia.


Zakwaterowanie

Podczas dziesięciotygodniowego pobytu każdy uczestnik ma zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie i korzysta z tych samych warunków wyżywienia co uczestnicy obozu. Na śniadanie dostają główny posiłek oraz bar sałatkowy a lunch i obiad zawierają bar sałatkowy. Większość obozów oferuje również dania wegetariańskie. Warunki mieszkalne różnią się w zależności od kampu – może to być np. akademik, kemping, apartament. Każdy uczestnik jest zobowiązany do utrzymania w czystości swojego miejsca zamieszkania. Istnieje również możliwość bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do pracy, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.


Koszty wyjazdu

Opłata rekrutacyjna :

  • 500 PLN dla osób, które podpiszą kontrakt do 30 stycznia
  • 550 PLN dla osób, które podpiszą kontrakt do 29 lutego
  • 600 PLN dla osób, które podpiszą kontrakt do 31 marca

Opłaty :

  • Opłata wizowa: 100USD płatna do 31 marca
  • Koszt biletu: 600USD - 900USD w zależności od terminu wylotu
  • Opłata SEVIS: 35USD

Po zakończeniu 10-tygodniowego kontraktu każdy z uczestników programu będzie miał możliwość zwrotu 300USD kosztów podróży.

Uwaga!!!

Jeżeli dana osoba po zakwalifikowaniu się do programu i po uiszczeniu opłat będzie chciała zrezygnować z wyjazdu bez podania przyczyn będzie to mogła zrobić i odzyskać wpłacone pieniądze pod warunkiem, że znajdzie na swoje miejsce 2 osoby chętne do uczestniczenia w naszym programie. Jeżeli natomiast niedoszły uczestnik naszego programu będzie zmuszony zrezygnować z udziału ze względów zdrowotnych i przedstawi odpowiednie zaświadczenia będzie zobowiązany do znalezienia 1 osoby na swoje miejsce.

Pragniemy podkreślić, że nasze biuro, prawdopodobnie jako jedyne w Polsce, oferuje taką możliwość.


Opieka zdrowotna w nagłych wypadkach oraz ubezpieczenie

Opiekun omówi i sprawdzi twoją opiekę zdrowotną i ubezpieczenie razem z tobą jak tylko przybędziesz na miejsce. Podczas twojego pobytu możesz kontaktować się z The Signature Service Corporate Office pod bezpłatnym numerem tel.1-800-929-5519 w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań. Służba zdrowia (opieka zdrowotna w nagłych wypadkach) jest dostępna 24 godz. na dobę. Podczas pobytu na obozie również natychmiastowej pomocy może udzielić ci opiekun. Numer alarmowy to 911, aby połączyć się z policja, jeśli jesteś daleko od obozu lub potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Ubezpieczenie wygasa, kiedy będzie miało miejsce jedno z następujących zdarzeń: koniec udziału w programie, powrót do domu lub koniec okresu pobytu. Jeżeli doznasz jakichkolwiek obrażeń podczas pracy będą one pokryte z ubezpieczenia pracowniczego.


Inne pomocne informacje dla wyjeżdżających do USA

Wszyscy studenci pracują razem ze swoimi kolegami z amerykańskich uczelni w ‘food service’ na kampach znajdujących się w Texasie, Nowym Meksyku, Missouri i Kalifornii. Przeciętnie tygodniowo pracuje się od 45 do 50 godzin. Studenci pracują bezpośrednio dla Signature Services i mają zagwarantowane 100USD/tydzień za okres 10 tygodni. Oprócz tego są organizowane wycieczki oraz wyjazdy do takich miejsc jak np. Las Vegas, parki rozrywki, centra handlowe, itp. – bezpłatnie!!! Po 10 tygodniach współpracy z Signature Services uczestnicy mogą podróżować po USA na własną rękę lub dalej pracować dla Signature Services za 200USD/tydzień lub znaleźć sobie prace we własnym zakresie. Praca będzie polegać na przygotowywaniu i serwowaniu posiłków, pieczeniu, kontrolowaniu stanu zapasów żywności, utrzymywaniu porządku w miejscu pracy. W trakcie pracy każdy student będzie wyposażony w koszulki, w których zobowiązany jest chodzić podczas pracy. Będziesz również potrzebował wygodnego obuwia. Podczas pakowania miej na uwadze, że jeśli będziesz musiał podróżować ze swoim bagażem musi być on poręczny. Linie lotnicze regulują ilość bagaży, jakie możesz posiadać tak, więc sprawdź i zweryfikuj żądania swoich linii lotniczych. Sugerowane i potrzebne rzeczy to między innymi: krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawkiem, czysta bielizna, skarpetki, strój kąpielowy (wymagane jest, aby stroje kąpielowe były w miarę możliwości konserwatywne, najlepiej jednoczęściowe), dresy, buty na zmianę, spodnie, cieplejsze ubranie gdyby wieczory były chłodne, i ubranie wyjściowe gdyby wymagała tego sytuacja. Przyda się również kurtka (wiatrówka) oraz jakaś odzież przeciwdeszczowa. Nie zapomnij również o swoich środkach higienicznych. Inne z sugerowanych rzeczy to: ręcznik, latarka, okulary przeciwsłoneczne, aparat, budzik oraz dodatkowe rzeczy, które myślisz ze będziesz potrzebował podczas letniego pobytu. Należy zapamiętać, że urządzenia elektryczne, które działają u nas, nie działają w USA chyba że posiadają baterie. Podczas typowego dnia będziemy serwowali śniadanie, lunch i obiado–kolację. Większość obozów będzie przyjmowało nowe grupy dzieci, co tydzień. Jest również trochę wolnego czasu pomiędzy posiłkami oraz każdy obóz ma raz w tygodniu posiłek poza ośrodkiem, co jest dla personelu dodatkową przerwą. Rozkład zajęć będzie wysyłany do każdego obozu.


Życie i zwyczaje w Stanach Zjednoczonych

Najlepsza rzeczą, wartą zapamiętania jest to, aby nie podróżować samemu tylko zawsze mieć jakiegoś towarzysza ze sobą. Podróżowanie autostopem jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Najlepszym sposobem, aby zatelefonować do domu jest zakupienie karty telefonicznej. Twój opiekun pomoże ci to zrobić. Transport publiczny nie jest tak łatwo dostępny jak w naszym kraju. Jeśli już zdecydujesz się z niego skorzystać upewnij się, dokąd zmierza i zapoznaj się z kursami powrotnymi. Miej na uwadze, że większość obozów znajduje się w oddalonych miejscach nie są one położone w bliskich odległościach z miastami. Spożywanie alkoholu jest dozwolone od 21 lat. Wszystkie obozy surowo zabraniają spożywania jakiegokolwiek napoju alkoholowego na terenie obozu. Inne substancje nielegalne również są zabronione i jeśli ktoś zostanie przyłapany na posiadaniu jakichkolwiek zostanie natychmiast wyrzucony z obozu i odesłany do kraju na koszt własny. W większości obozów nie zabrania się palenia papierosów i większość z nich posiada własne regulaminy tego dotyczące. Jest również zwyczajem zostawiać napiwki w miejscach takich jak: bary, kawiarnie, restauracje, hotele czy taksówka. Będziesz również musiał zapłacić podatek od większości zakupionych rzeczy. Każdy opiekun przekaże wam istotne informacje dotyczące obszaru i okolicy, w jakiej się znajdujecie. Każde miasto w Stanach Zjednoczonych posiada niebezpieczne dzielnice, od których powinniśmy trzymać się z daleka.


Społeczności lokalne

Stany Zjednoczone oferują wiele cudownych rzeczy do obejrzenia i zrobienia. Na obozie opiekun zapozna was z atrakcjami znajdującymi się w okolicy i pomoże wykorzystać wolny czas jak najbardziej ciekawie. Ponieważ obozy znajdują się często daleko od dużych aglomeracji miejskich (np. w górach lub nad jeziorem) będziecie musieli korzystać ze środków transportu. Najbardziej popularna forma transportu: samochody, autobusy, taksówki i pociągi. W pobliskim mieście zazwyczaj znajdziecie bibliotekę z dostępem do internetu, bank, pocztę oraz centra handlowe. Pamiętajcie, że w każdej sytuacji możecie liczyć na pomoc opiekuna!


Zdajemy sobie sprawę, że nie zawarliśmy tutaj wszystkich możliwych informacji. Dlatego jeżeli nasunie się Wam jakiekolwiek pytanie, na które nie możecie znaleźć odpowiedzi na naszej stronie prosimy je przesłać e-mailem. Odpowiemy na nie natychmiast. Z góry dziękujemy!!!

Wszystkie prezentowane na stronach internetowych www.whynotusa.pl materiały i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


WhyNotUSA - Work and Travel - Bilety lotnicze WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Holiday Camp WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Program H2B WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Rok szkolny w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au pair WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Studia w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praca w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki studenckie w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Linki USA


Powrót