WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Informacje o firmie WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Aktualności WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Dokumenty WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Multimedia WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Kontakt WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Strona Główna
WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au Pair
Od ponad dwóch lat agencja zajmuje się rekrutowaniem pracowników z Polski. Setki kandydatów wyjechało z Polski do pracy głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pośredniczymy tylko i wyłącznie w szukaniu legalnej pracy i nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów.

Obecnie zajmujemy się rekrutacją na stanowiska:

Spawacz

Spawanie TIG (tungsten inert gas) jest metodą pozwalającą na uzyskiwanie najwyższej jakości spoin w stalach niestopowych i niskostopowych, stalach nierdzewnych i innych stalach wysokostopowych oraz w takich materiałach jak aluminium, miedź, tytan i ich stopach, a także w stopach niklu.

Spawanie półautomatyczne MIG (metal inert gas) i MAG (metal active gas) to metody najczęściej stosowane w procesach spawalniczych. Wysoka wydajność spawania, poprawa środowiska pracy spawacza oraz łatwość automatyzacji to główne źródła popularności tych procesów.

Wymagania: umiejętność spawania drobnych elementów meblowych metodą TIG (nr. uprawnienia 141). Mile widziana książeczka spawacza, certyfikat ukończenia kursu lub doświadczenie min. 1 rok – udokumentowane świadectwem pracy, referencjami od pracodawcy.

Warunki pracy: praca odbywa się w zmianach 12 h, możliwość pracy w soboty i niedziele, praca w fabryce w suchym, ciepłym pomieszczeniu.

Wynagrodzenie: stawka na start 6.50 GBP/h brutto (pierwszy miesiąc). Po pierwszym przepracowanym miesiącu próbnym stawka od 7 GBP/h brutto. W pierwszym dniu pracy odbywa się egzamin z umiejętności spawania metodą TIG, którego pozytywny wynik daje gwarancję pracy. Podczas zdawania egzaminu pomoc polskiego tłumacza.

Zakwaterowanie jest zapewnione – orientacyjny koszt to:

55-60 funtów za tydzień w pokoju 2-osobowym
80-90 funtów za tydzień wpokoju 1-osobowym


Informacje dodatkowe: fabryka pracuje 24 / h 7 dni w tygodniu.

Procedura rekrutacyjna na stanowisko SPAWACZA – wymagane dokumenty:

 • CV w języku angielskim napisane wg. wzoru – pomocnik CV

 • certyfikat lub książeczkę spawalniczą

 • referencje potwierdzające min. 1 rok doświadczenia w spawaniu metodą TIG, MIG lub MAG

 • świadectwa pracy potwierdzające doświadczenie

 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające zdolność do pracy w danym zawodzie.

 • Kserokopia paszportu lub dowodu osobistego (2 strony)

 • P-45, P-60 lub ostatni payslip – dostarczają osoby, które już pracowały na terenie UK

Wszystkie dokumenty mogą być dostarczone w j. polskim z wyjątkiem CV.

Stolarz

Stolarz wykonuje i konserwuje przedmioty drewniane lub drewnopodobne, meble artystyczne, elementy stolarki budowlanej, skrzynie, instrumenty muzyczne, ramy, wyroby dekoracyjne itp.

Stolarz posługuje się narzędziami ręcznymi (piły, dłuta, wiertła, młotki itp.) oraz obrabiarkami do drewna (pilarki, wyrzynarki, wiertarki, strugarki, szlifierki itp.).

Stolarz wykonuje elementy drewniane lub drewnopodobne na podstawie dokumentacji, rysunków technicznych lub własnych projektów. Stolarz dobiera odpowiednie gatunki drewna lub materiały drewnopodobne, kleje, pokosty, farby i lakiery w zależności od ich właściwości i od przeznaczenia. Precyzyjnie wycina i łączy elementy np. mebli, okleja meble fornirem lub płytami laminowanymi przy pomocy różnego sprzętu (mechanicznego lub ręcznego). Szlifuje i lakieruje powierzchnie drewniane lub drewnopodobne, montuje je w przewidzianym miejscu. Zajmuje się rekonstrukcją oryginalnych, zabytkowych mebli: odtwarza brakujące elementy, konserwuje i odpowiednio zabezpiecza przed szkodnikami czy dalszym zepsuciem.

Zawodem pokrewnym do zawodu stolarz jest: cieśla, stolarz budowlany, operator maszyn do obróbki drewna, operator urządzeń do produkcji wyrobów z drewna, klejarz drewna. Do obowiązków stolarza należy: dobieranie kleju, pokostu, farby, lakieru, lakierowanie powierzchni, montowanie, naprawianie, oklejanie np. mebli, precyzyjne wycinanie i łączenie, przeprowadzanie konserwacji, przygotowywanie poszczególnych elementów, przyjmowanie zamówień, rekonstruowanie zabytkowych i oryginalnych elementów, rozpoznawanie różnych gatunków drewna lub materiałów drewnopodobnych, szlifowanie, ustalenie wymiarów danego elementu do wykonania, właściwe montowanie, wykonywanie, zabezpieczanie, zdobienie np. mebli. stosowany sprzęty to: piły, dłuta, wiertarki, młotki, pilarki, wyrzynarki, strugarki, szlifierki, wczepiarki, tokarki suportowe, drążarki.

Rekrutujemy:

Stolarzy meblowych (praca w fabryce) (joiners lub bench joiners) wykonywanie mebli z drewna litego i MDF

Monterów meblowych (joiners, fitters) umiejętność wykańczania, skręcania i montażu mebli (z elementów), możliwość montażu mebli u klienta.

Cieśla doświadczenie w pracy na budowie, specjalizacja w schodach, oknach, ościeżnicach drewnianych, umiejętność pracy głównie w drewnie litym oraz umiejętność obsługi maszyn stolarskich.

Stolarz(lakiernik) (Joinery Polisher) umiejętność przygotowania drewna do dalszej obróbki czyli:czyszczenie, wygładzanie, odpylanie elementów mebli nakładanie warstw ochronnych typu: farba, lakier, bejca, wosk. Umiejętność obsługi i konserwacji urządzeń służących do lakierowania drewna.

Wymagania: mile widziana ukończona szkoła średnia – technikum o specjalności technologia drewna lub szkoła zawodowa o specjalności stolarskiej a przede wszystkim doświadczenie zawodowe.

Warunki pracy: praca odbywa się w zmianach 12 h, możliwość pracy w soboty i niedziele, praca w fabryce w suchym, ciepłym pomieszczeniu.

Wynagrodzenie: w zależności od umiejętności na start 6.50 GBP/h brutto po pierwszym przepracowanym miesiącu stawka od 7 GBP/h brutto.

Zakwaterowanie:

55-60 funtów za tydzień w pokoju 2-osobowym
80-90 funtów za tydzień w pokoju 1-osobowym

Wyżywienie: we własnym zakresie.

Procedura rekrutacyjna na stanowisko STOLARZA – wymagane dokumenty:

 • CV w języku angielskim napisane wg. wzoru – pomocnik CV

 • referencje potwierdzające min. 1 rok doświadczenia w pracach stolarskich

 • świadectwa pracy potwierdzające doświadczenie

 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające zdolność do pracy w danym zawodzie.

 • Kserokopia paszportu lub dowodu osobistego (2 strony)

 • P-45, P-60 lub ostatni payslip – dostarczają osoby, które już pracowały na terenie UK

Wszystkie dokumenty mogą być dostarczone w j. polskim z wyjątkiem CV.


Instrukcje przedwyjazdowe:

Pierwszy kontrakt jest na okres próbny, zazwyczaj na okres 4 lub 8 tygodni. Umowa może zostać przedłużona. Zależy to od tego czy kandydat się sprawdzi, jak będzie pracował, zachowywał oraz od tego czy w fabryce będzie praca na np. kolejne 6 miesięcy.
Wynagrodzenie wypłacane jest raz w miesiącu do 10 każdego miesiąca lub 12 każdego miesiąca jeśli na 10 przypada weekend lub Święta. Wynagrodzenie wypłacane jest tylko i wyłącznie na konto. Oczywiście każdy pracownik może liczyć na pomoc w założeniu konta. Wynagrodzenia nie są wypłacane gotówką ani czekami.

W wyjątkowych przypadkach, dla osób, które rozpoczęły prace przed 15 danego miesiąca i przepracowały 2 tygodnie istnieje możliwość otrzymania zaliczki na poczet wynagrodzenia.

Do pracy wymagana jest własna odzież i buty robocze z metalowymi noskami. Bez w/w nie będzie można rozpocząć pracy.

W Wielkiej Brytanii jest taki zwyczaj, ze każdy pracownik, zwłaszcza rozpoczynający prace na stanowisku stolarza, ślusarza czy spawacza musi mieć swoje podstawowe narzędzia.

Stolarz musi ze sobą zabrać: miarkę, suwmiarkę, kombinerki, śrubokręt, wkrętarkę/wiertarkę, młotek, dłuta.

Spawacz musi zabrać: własną maskę bądź okulary spawalnicze (jeśli posiadasz), punktak, młotek, suwmiarkę.

Ślusarz – tokarz musi ze sobą zabrać: punktak, młotek, suwmiarkę.

Przed wyjazdem:

 • konieczne jest zdjęcie z polskiej komórki simlock'a, gdyż musimy mieć z pracownikiem stały kontakt po przyjeździe do UK. Jeżeli numer telefonu będzie inny niż ten podany w CV musimy o tym wiedzieć jeszcze przed wyjazdem z Polski. (Jeżeli telefon jest na abonament to bardzo prosimy uruchomić sobie roaming)

 • konieczne jest posiadanie przy sobie tzw. kieszonkowego ok. 300- 400 GBP to powinno wystarczyć do pierwszej wypłaty.

 • Proszę wziąć se sobą talerzyk, kubek, łyżkę, widelec i nóż

 • Koniecznie proszę zabrać śpiwór, małego jaśka czy poduszeczkę.

 • Przede wszystkim proszę zabrać jedzenie z Polski – najlepiej konserwy, kiełbaski typu salami z długim terminem przydatności do spożycia, makarony itp.

 • Koniecznie proszę zabrać ze sobą podstawowe leki (na przeziębienia, na grypę)

 • podręczna apteczka - plastry, bandaż (elastyczny i zwykły) - to może sie przydać.

 • Jeżeli Pan pali to można zabrać ze sobą również papierosy, ale nie więcej jak 2 kartony.

 • Proszę pamiętać o dokumentach tj: paszport lub dowód, prawo jazdy, P45, jeżeli ma Pan jakieś przetłumaczone zaświadczenia czy uprawnienia również proszę zabrać ze sobą.

Pracownik przyjeżdża do UK na własny koszt. Konsultant lub manager opiekujący się grupa doradzi jak najlepiej dojechać do miejsca pracy i zakwaterowania. W związku z tym konieczne jest systematyczne sprawdzanie poczty email.


Zakwaterowanie.

Pracownik pokrywa koszt zakwaterowania we własnym zakresie.

Konsultant lun manager opiekujący się grupa pomaga w znalezieniu zakwaterowania. Ponieważ w Wielkiej Brytanii pokoje lub mieszkania wynajmowane są na konkretna osobę pracownik musi być obecny przy podpisaniu umowy najmu. Wtedy też należy opłacić depozyt i pierwsza ratę wynajmu.

Może się zdażyć tak, że przez pierwsze 2 lub 3 dni pracownik będzie musiał mieszkać w hostelu, kiedy agencja w tym czasie będzie szukać zakwaterowania.

Koszt pobytu w hostelu pokrywa pracownik.

W pierwszy dzień w pracy należy się zgłosić na recepcji. Tam będzie czekał przedstawiciel agencji lub brygadzista. Prace rozpoczyna się od szkolenia BHP. Szkolenie prowadzone jest przez polsko – mówiącego pracownika.

Grafik pracy ustala szef produkcji i brygadzista, wiec jeśli istnieje potrzeba aby pracować np. w Bank Holiday to za ten dzień można mieć inny dzień wolny.

Już w pierwszy dzień trzeba przynieść ze sobą narzędzia, buty i ubranie robocze.

Proszę pamiętać, ze tzw. Team Work – praca w zespole jest w Anglii najważniejsza i oprócz pracy oceniany jest tez charakter człowieka. Spóźnienia do pracy, plotkowanie, brak współpracy, dyskusje na temat wynagrodzeń, spożywanie alkoholu lub praca pod wpływam alkoholu lub narkotyków grozi utrata pracy.

W fabryce podlega Pan bezpośrednio brygadziście i z nim ustala się dni i zmiany na jakich się pracuje. Urlopy, chorobowe zgłasza sie do biura agencji. Urlopy udzielane są wg. planu urlopów i musza być zgłoszone na specjalnym wniosku urlopowym.

Dojazd do pracy jest pokrywany jest przez pracownika. Jeśli w jednej miejscowości mieszka duża grupa pracowników i jest to ekonomicznie uzasadnione (np. obniżenie kosztów dojazdu) agencja pomaga w zorganizowaniu dogodnego transportu. Koszt dojazdów pokrywa pracownik.


Godziny pracy rejestrowane są w kartach pracy. Każdy pracownik musi się na nich podpisać. Karty pracy są przesyłane raz w tygodniu do biura agencji. Brak podpisu na karcie może spowodować opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia. Dlatego prosimy o przestrzeganie podpisywania tego dokumentu.

Konto bankowe w Anglii jest potwierdzeniem meldunku. Do otwarcia konta potrzebny jest adres, paszport lub dowód i wnioski, które prześle agencja. Pomaga ona nieodpłatnie w otwarciu rachunku bankowego. Umawia na spotkania w banku. Prosimy o skrupulatne wypełnienie dokumentów. Najmniejszy nawet błąd spowoduje odesłanie wniosku i wydłużenie otwarcia rachunku.

Rejestracja w Home Office i Inland Revenue, NIN

W ciągu 30 dni od daty zatrudnienia każdy pracownik ma obowiązek zarejestrować się w Home Office.

Do rejestracji będę potrzebne następujące dokumenty :

 1. druk WRS dostępny na stronie internetowej Home Office
 2. paszport lub dowód osobisty, oryginalny dokument, nie kserokopia
 3. list od pracodawcy
 4. 2 fotografie paszportowe,

Rejestracja w Home Office kosztuje 90GBP a wszystkie dokumenty należy wysłać pocztą ubezpieczoną ( register post ) / koszt ok. 5 GBP

List od agencji potwierdzający zatrudnienie otrzymają Państwo poczta w ciągu pierwszego tygodnia pracy.

Rejestracja w Inland Revenue i wniosek na NIN (numer ubezpieczenia) są obowiązkowe. Rejestracja jest bezpłatna. Po przyjeździe dostanie Pan instrukcje jak postąpić z dokumentami.

NIN to odpowiednik naszego polskiego NIP-u. W Wielkiej Brytanii jest obowiązek posiadania National Insurance Number wraz z dokumentem rejestracji w Home Office.

Jak uzyskać NIN – w lokalnym Job Centre należy umówić się na spotkanie w sprawie NIN-u.


Odlewnicy

Brytyjska firma specjalizująca się w odlewnictwie aluminium poszukuje 2 pracowników.

Liczba pracowników : 1 osoba (jeden Pan już zaczął)
Start : natychmiast
Lokalizacja : Szkocja/Pasiley
Zatrudnienie : stałe i bezpośrednie w firmie brytyjskiej
Umowa : pierwszy kontrakt na 6 mięsiecy a po 6 miesiącach na stałe.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW :

 • praca na odlewni metalu (zwłaszcza aluminium)
 • wymagane doświadczenie w odlewnictwie grawitacyjnym i wysokociśnieniowym,
 • wymagane doświadczenie w zakresie odlewnictwa i lanego metalu,
 • narzędzia i odzież roboczą dostarcza pracodawca,
 • znajomość języka angielskiego: co najmniej komunikatywny

Wymiar czasu pracy: 40 godzin/tygodniowo, Poniedziałek - Czwartek, Nadgodziny: jeżeli wymagane

Wynagrodzenie: 7.61GBP na godzinę (po okresie próbnym wynagrodzenie ulegnie podwyższeniu).


Monterzy instalacji ociepleniowych

Brytyjska firma specjalizująca się w instalacji ociepleń i izolacji wnęk ściennych (wypełnianie muru szczelinowego), poddaszy, strychów i sufitów oraz w ocieplaniu instalacji gazowych poszukuje:
2 specjalistów/instalatorów ociepleniowych ścian
2 specjalistów/instalatorów strychów, sufitów i poddaszy.

Lokalizacja: Londyn/Essex/Herts
Kontrakt: praca stała z bezpośrednim zatrudnieniem w brytyjskiej firmie
Start: natychmiast
Wymiar czasu pracy: 40 godz/tyg + godziny nadliczbowe jeżeli będą wymagane

INSTALATORZY OCIEPLEŃ ŚCIAN - wymagania
1 ) doświadczenie w ocieplaniu ścian zewnętrznych w nowych i istniejących już budynkach,
2 ) znajomość uszczelniania/ocieplania za pomocą pianki izolacyjnej,
3 ) izolowanie i owijanie instalacji gazowych,
4 ) umiejętność czytania rysunków,
5 ) umiejętność prowadzenia i wypełniania dokumentacji,
6 ) prawo jazdy/prowadzenie pojazdu do 7,5 ton
7 ) minimum komunikatywna znajomość języka angielskiego.

INSTALATORZY OCIEPLEŃ STRYCHÓW/SUFITÓW/PODDASZY
1 ) doświadczenie w ocieplaniu strychów, sufitów i poddaszy,
2 ) znajomość uszczelniania/ocieplania przy użyciu wełny mineralnej,
3 ) umiejętność czytania rysunków,
4 ) umiejętności prowadzenia i wypełniania dokumentacji,
6 ) prawo jazdy/prowadzenie pojazdu do 7,5 ton,
7 ) minimum komunikatywna znajomość języka angielskiego wymagana.
Wynagrodzenie :
350 tyg. + bonus - dla osoby wykwalifikowanej
250 tyg. + bonus - dla osoby wymagającej szkolenia

Stanowisko : Akwizytorzy/Sprzedawcy Brytyjska firma specjalizująca sie w instalacji ociepleń i izolacji
poszukuje 4 akwizytorów/sprzedawców materiałów ociepleniowych
Lokalizacja: Londyn/Essex/Herts
Kontrakt: praca stała z bezpośrednim zatrudnieniem w brytyjskiej firmie
Start: natychmiast
Wymiar czasu pracy : 40 godz./tyg. + godziny nadliczbowe jeżeli wymagane
INSTALATORZY OCIEPLEN SCIAN
1 ) promocja usług firmy poprzez bezpośredni kontrakt z potencjalnymi
klientami,
2 ) zapoznawanie klienta z produktem oferowanym przez firmę (roznoszenie ulotek informacyjnych), 3 ) sprzedaż materiałów ociepleniowych,
4 ) analiza i zbiór informacji od klienta/odbiorcy,
5 ) prawo jazdy,
7 ) bardzo dobra znajomość języka angielskiego wymagana.
Wynagrodzenie : 350 tyg. + comission (do 30 tys./r.)

WhyNotUSA - Work and Travel - Bilety lotnicze WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Holiday Camp WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Program H2B WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Rok szkolny w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Au pair WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Studia w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praca w Anglii WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Praktyki studenckie w USA WhyNotUSA - Work and Travel - Szkoła w USA - Linki USA


Powrót